Lázeňské procedury

Balíček "Speciál pro seniory"

Počet návštěv: 5rezervujte zde

Cena za jednu osobu: 3 700 Kč

Potřebujete poradit s objednávkou ambulantního balíčku procedur?
Kontaktujte vrchní sestru na telefonním čísle 577 152 420.

Tento balíček je ušitý na míru přímo seniorům. Snoubí v sobě regeneraci unaveného organismu, zasloužený relax a příjemnou pohodu. V průběhu pěti návštěv absolvujete celkem devět procedur, které harmonicky sladí přetížený pohybový aparát, uleví svalům a kloubům a zlepší prokrvení organismu. Z koupelí Vás čeká koupel s rašelinovým extraktem, která působí jako blahodárný lék na revma, artritidu, ale také na namožené svaly, dvě sirné minerální koupele a vířivá koupel dolních končetin. Relaxaci si dopřejte v průběhu dvou částečných ručních masáží, které se individuálně zaměřují na konkrétní část těla, která Vás trápí. Balíček dotváří ještě tři obklady – jeden rašelinový a dva parafínové. Vyzkoušejte „Speciál pro seniory“, který Vám přinese mnoho příjemných okamžiků plných uvolnění, odpočinku a regenerace.

Léčebné procedury obsažené v balíčku

  • 2x Sirná koupel
  • 1x Rašelinový tepelný obklad
  • 1x Koupel s rašelinovým extraktem
  • 1x Koupel vířivá na dolní končetiny
  • 2x Parafínový obklad
  • 2x Masáž ruční částečná 15 min

Popis procedur

Sirná koupel

Nechejte se hýčkat koupelí v minerální vodě, která obsahuje více než dva miligramy léčivého sirovodíku v litru vody. Uvolňující sirovodík proniká přes kůži do organismu a vstřebává se ještě po ukončení koupele. Má příznivé účinky na různé druhy kožních onemocnění a doporučuje se zejména při léčbě lupenky, atopického ekzému či akné. Jelikož se jedná o koupel hypertermní, je teplota vody 38 až 39 stupňů Celsia. Využívá se při ní tedy nejen účinků síry, ale také účinků tepla. Po koupeli je pro klienty přichystán suchý zábal, aby se dosáhlo příjemného odpočinku, který přetrvává delší dobu. Koupel velmi dobře působí proti bolesti, uvolňuje svalové napětí, pozitivně ovlivňuje vstřebávání chronických zánětů a navozuje psychickou relaxaci. Procedura trvá dvacet minut a doporučuje se také následný suchý zábal v délce deset až patnáct minut.

Rašelinový tepelný obklad

Přírodní léčivé zdroje jsou v lázeňství využívány odnepaměti. Jedním z těchto zdrojů je také rašelina – rašelinové koupele a obklady se používaly již ve starověkém Řecku. Rašelinový tepelný obklad v sobě snoubí léčivé účinky rašeliny a tepla. V kosteleckých Lázních má formu jednorázových velmi teplých obkladů (minimální teplota je 40 stupňů Celsia), které se přikládají přímo na postižené oblasti. Obklady postupně prohřívají a prokrvují, čímž úspěšně urychlují látkovou výměnu. Vhodné jsou zejména při bolestech kloubů a páteře, při revmatismu nebo při svalové únavě. Délka procedury je 15 minut.

Koupel s rašelinovým extraktem

Extrakt z čisté rašeliny působí jako zázrak – má protizánětlivé a analgetické účinky, které se dají snadno zúročit při koupeli. Přimícháním rašelinového extraktu se z ní stane lék na revma a artritidu. Velkým pomocníkem je také na svalovou únavu po sportovních výkonech, dokáže totiž vylučovat kyselinu mléčnou ze svalů a zklidnit tak svalové napětí. Pomůže také s dermatologickými problémy – ať už je to lupénka, atopický ekzém nebo akné. Koupel má detoxikační účinky, zároveň velmi dobře prohřívá pokožku. Délka koupele je dvacet minut.

Koupel vířivá na dolní končetiny

Trápí Vás bolavé a oteklé nohy? Dopřejte jim koupel v přírodní minerální vodě, při které budou Vaše končetiny intenzivně masírovány vířením této blahodárné vody. Spojení vody z léčivého sirného pramene a důkladné vířivé masáže napomůže relaxaci a usnadní regeneraci unaveného organismu. Končetiny se lépe prokrví a uvolní se svalové napětí. Pozitivní účinky tím pádem pocítíte okamžitě. Délka koupele je 15 minut.

Parafínový obklad

Parafín je speciální druh vosku, který se v lázeňství využívá především pro své termoterapeutické účinky. Jakmile se zahřátý parafín aplikuje formou obkladu nebo lázně, rychle dochází k jeho tuhnutí. Tím se uvolňuje velké množství tepla, které blahodárně působí na celé tělo – parafínový obklad prohřívá, čímž tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Nejčastěji se doporučuje na bolavé klouby končetin nebo na onemocnění páteře. Jelikož se jedná o lokální termoterapii, obklad o teplotě 43 stupňů Celsia se přikládá pouze na postižené místo a efektivně ulevuje od bolesti. Upozornění – parafínový obklad se nedoporučuje u osteoporózy. Délka procedury je 15-20 minut.

Masáž ruční částečná 15 min

Cítíte se nepříjemně unavení? Podléháte každodennímu stresu? Dopřejte si ruční masáž v Lázních Kostelec. Masáž patří mezi nejstarší formy terapie, na lidské tělo má totiž odedávna blahodárný vliv. Účinně podporuje metabolismus, ulevuje namoženým a ztuhlým svalům, zvládá nabudit unavený organismus, uvolňuje napětí a odbourává nahromaděný stres. Doporučuje se prakticky u všech onemocnění pohybového aparátu. Napomáhá také v rámci prevence – ruční masáž úspěšně posiluje zdraví a zvyšuje celkovou odolnost. Částečná masáž, která není striktně limitována na určitou část těla, je prováděna na té partii, která v daný okamžik trpí nejvíce. Před masáží je ideální danou partii prohřát – třeba při předcházející proceduře. Délka procedury je 15 minut.

Rezervace balíčku "Speciál pro seniory"Odeslaním objednávky souhlasí žadatel se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení a nabídek Hotelu Lázně Kostelec u Zlína podle Zákonu č.101/2000 Sb. Svůj souhlas může žadatel kdykoliv písemně odvolat na e-mail: nezasilat@hotelkostelec.cz.

Stránky si právě prohlíží 12 uživatelů. Pošlete vzkaz vývojářům.

Objednávka katalogu pobytů

Vyplňte prosím adresu, na kterou Vám zdarma zašleme kompletní katalog lázeňských pobytů i s ceníkem, případně si je oba stáhněte v PDF verzi. Katalog ZDE (PDF) a ceník ZDE (PDF).

Katalog pobytů Ceník pobytů a služeb
* - nepovinný údaj

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit s objednávkou Vašeho pobytu? Zadejte prosím Váš kontaktní telefon nebo e-mail.


Hotelová recepce
Non-stop
+(420) 577 152 111

Rezervace pobytů
Po-Pá 8:00 - 17:00
+(420) 577 152 152
+(420) 577 152 159

Rezervace procedur
Po-Pá 7:30 - 15:30
+(420) 577 152 420
Hotel Lázně Kostelec u Zlína
Lázně 493
763 14 Zlín

tel.: +(420) 577 152 111
GSM: +(420) 777 914 848
GSM: +(420) 777 914 849
fax: +(420) 577 152 166

Dopravní spojení ze Zlína
Doporučené Vi3 taxi: +(420) 778 770 770
MHD č. 4, 5, 35, 36

Vzkazovník pro vývojový tým

Máte chuť vývojářům sdělit, co byste si přáli na tomto webu zlepšit?

Kontaktní údaje

Hotel Lázně Kostelec u Zlína
Lázně 493
763 14 Zlín
tel.: +(420) 577 152 111
fax: +(420) 577 152 166

Název subjektu: ZLÍNSAT, spol. s r.o.
Sídlo: Zlín - Kostelec, Lázně 493, PSČ 76314
IČ: 49972375, DIČ: CZ49972375
Spisová značka: C 13613 vedená u rejstříkového soudu v Brně
Den zápisu: 07.01.1994

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin